FOTBAL FEMININ. ”Carmen București” s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României!

”Carmen București” (foto) , a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa CSM Alexandria, în faza optimilor de finală a Cupei României la fotbal feminin.

Fetele de la ”Carmen București” au deschis scorul în minutul 27 prin  Giorgiana Vasile din lovitură liberă,  din afara careului mare.

A doua repriză, a fost o joacă pentru bucureștence, care au mai punctat de două ori prin Bianca Sandu (minutele 84 și 90). Echipa Carmen  continuă să arate o formă  bună și după înfrângerea din prima etapă a play-off-ului din Liga 1.

E prematur să spunem că avem o primă candidată la câștigarea Cupei României, dar nu greșim dacă spunem că fotbalistele de la ”Carmen București” au confirmat așteptările și s-au calificat  în sferturile de finală ale Cupei României, feminin.

CS Carmen București – CSM Alexandria 3-0 (1-0). Au marcat: G. Vasile (min. 27), B. Sandu ( min. 84 și 90).

CARMEN: Krzyzaniak – Michalopoulou, G. Vasile, Stanciu, Sarkanaite, Realista, B. Sandu, Chiper, Do Nascimento, Mihalache, Preda. Antrenor: Raluca Simes
Au mai evoluat: Obreja, Bawn Lung, Atanasova.
Rezerve neutilizate: Edwards, Biscoveanu, Bardea, Dragu, Neacșu, Sondore.

Cupa României Fotbal Feminin – Rezultatele Optimilor :

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  -AFC Universitatea Galati      3 – 0

FC CFR 1907 Cluj SA  – AS FC Universitatea Cluj                       0-17

ACS Liceenii Topolog  – Farul Constanţa                                       1-3

Fotbal Club Rapid 1923 SA  -AFC Fair Play Joc Cinstit                 6-2

ACS Piroş Security Protect  -Politehnica Timișoara                        0-7

AS CS Carmen Bucureşti 1937  – CSM Alexandria                        3-0

Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – ACS Vasas Femina  1-0

AFC Hermannstadt  –  ACS Banat Girls                                          0-10

(Costel Spînu)

”Carmen București” (foto) , a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa CSM Alexandria, în faza optimilor de finală a Cupei României la fotbal feminin. Fetele de la ”Carmen București” au deschis scorul în minutul 27 prin  Giorgiana Vasile din lovitură liberă,  din afara careului mare. A doua repriză, a fost o […]