FOTBAL Feminin: ”Carmen București”, victorie pe teren propriu cu ”Csikszereda Miercurea Ciuc” 2-0 (1-0)

Echipa ”Carmen București” a reușit  sâmbătă, după amiază, în  etapa a 4-a, din play-off-ul Ligii I, la Fotbal Feminin, o victorie importantă pe teren propriu cu ”Csikszereda” Miercurea Ciuc: 2-0 (1-0).

Fetele de la ”Carmen București” au reușit un meci foarte bun, pe stadionul ”Astra” din Complexul Sportiv „ Marin Anastasovici,” din Giurgiu, acolo unde bucureștencele joacă meciurile de pe teren propriu.

Fotbalistele pregătite de Raluca Simes, au avut nevoie totuși de 43 de minute pentru a deschide scorul prin Realista. În minutul 70, Sandu a stabilit scorul final  de 2-0, din penalty.

Liga 1 Feminin – Play-Off – Meciurile Etapei a 4-a:

ACS Banat Girls0 – 1 Universitatea Cluj

Politehnica Timișoara6 – 0ACS Vasas Femina FC

CS Carmen Bucureşti  2 – 0Csikszereda Miercurea Ciuc .

(Costel Spînu)

Echipa ”Carmen București” a reușit  sâmbătă, după amiază, în  etapa a 4-a, din play-off-ul Ligii I, la Fotbal Feminin, o victorie importantă pe teren propriu cu ”Csikszereda” Miercurea Ciuc: 2-0 (1-0). Fetele de la ”Carmen București” au reușit un meci foarte bun, pe stadionul ”Astra” din Complexul Sportiv „ Marin Anastasovici,” din Giurgiu, acolo unde […]