LiveScore CFR Cluj – AZ Alkmaar, în grupele Conference League / A început repriza secundă – Oaspeții conduc

CFR Cluj caută prima victorie în grupele Conference League: campioana României se duelează joi cu AZ Alkmaar. Meciul din Gruia va începe de la ora 22:00, va fi transmis în direct pe ProX și LiveScore pe HotNews.ro.

CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1 (Rep. II), livescore în grupele Conference League

’53 Omrani controlează bine mingea la marginea careului, dar șutează slab și nu îi pune probleme lui Vindahl.

’50 Deac driblează superb în careu, centrează bine, dar Omrani nu lovește suficient de puternic cu capul.

’49 Pavlidis primește cartonaș galben.

Repriza secundă a început.

Pauză în Gruia: CFR Cluj vs AZ Alkmaar 0-1. În celălalt meci din Grupa D: Jablonec vs Randers 1-1.

’45+1 Culio este avertizat cu cartonaș galben: l-a faultat pe Wijndal.

’27 Burcă primește cartonaș galben după un fault dur.

’23 Debeljuh preia pe piept, dar trage direct în brațele lui Vindahl.

’18 Gol AZ Alkmaar! Sugawara centrează și Karlsson deschide scorul cu o lovitură de cap de lângă Manea.

’18 Păun îi trimite mingea lui Debeljuh, acesta înscrie, dar golul nu este validat: atacantul se afla în ofsaid.

’15 Clasie șutează fără preluare de la marginea careului, dar mingea iese în afara terenului după ce a lovit bara laterală.

‘7 Karlsson trage cu latul, dar nu îi pune probleme lui Bălgrădean.

Meciul din Gruia a început. CFR a avut lovitura de start.

Echipele de start:

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Păun, Bordeianu, Culio – Deac, Debeljuh, Omrani

Rezerve: Figueiredo, Hindrich, Rodriguez, Graovac, Sigurjonsson, Susic, Costache, Boateng, Petrila, Bouhenna, Alibec, Fl. Ștefan

AZ Alkmaar: Vindahl-Jensen – Sugawara, Hatzidiakos, Martins Indi, Wijndal – Midtsjo, De Wit, Clasie – Gudmundsson, Pavlidis, Karlsson

Rezerve: Verhulst, Reus, Aboukhlal, Koopmeiners, Witry, Evjen, Duin, Letschert, Taabouni, Reijnders, Beukema.