România a câștigat în deplasare cu Andorra, scor 2-0, în primul meci din preliminariile EURO 2024. În ciuda victoriei, MM Stoica a remarcat un detaliu negativ.

România este în grupă cu Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra
Primele două clasate se califică la EURO 2024
România – Belarus are loc pe 28 martie, de la ora 21:45. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.ro și televizat pe Prima TV
Trei jucători au luat cartonaș galben cu Andorra, doi dintre ei când echipa lui Iordănescu se afla în superioritate numerică. Primul avertizat a fost Răzvan Marin, după mai multe faulturi consecutive, în minutul 23. În repriza a doua, după ce Andorra a rămas în 10 oameni, Tavi Popescu (’78) și Radu Drăgușin (’89) au încasat și ei galbene.

sursa: gsp.ro