Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, a ajuns la Poliție după ce a postat pe Facebook un text ce instiga la violență!

Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, a ajuns la Poliție după ce a postat pe Facebook un text ce instiga la violență!

”Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, care a postat pe Facebook un text șocant, în care îndemna la violența, a ajuns pe mâinile polițiștilor „ – au titrat astăzi mai multe ziare naționale.

Jurnaliștii susțin conform datelor obținute de organele de poliție că „Mihăiță Grigore a îndemnat la resetare politică cu ajutorul toporului, cu barosul și cu flăcări.”

După ce textul a ajuns știre, consilierul giurgiuvean a precizat  că de fapt este vorba despre un pamflet.

‘Napoleon’, căci așa se mai numește consilierul, a fost chemat, vineri, la sediul Poliției, unde i s-a adus la cunoștință că este suspect pentru instigare.

Oamenii legii i-au spus că astfel de manifestări în mediul online nu sunt permise, iar recidiva în acest caz se poate lăsa cu amendă și chiar cu închisoare.

 

Sursa: știri pe surse

Articolul Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, a ajuns la Poliție după ce a postat pe Facebook un text ce instiga la violență! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

”Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, care a postat pe Facebook un text șocant, în care îndemna la violența, a ajuns pe mâinile polițiștilor „ – au titrat astăzi mai multe ziare naționale. Jurnaliștii susțin conform datelor obținute de organele de poliție că „Mihăiță Grigore a îndemnat la resetare politică cu ajutorul toporului, […]

Articolul Consilierul județean al PSD Giurgiu, Mihăiță Grigore Napoleon, a ajuns la Poliție după ce a postat pe Facebook un text ce instiga la violență! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Autorul articolului Jurnal
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://jurnalgiurgiuvean.ro/consilierul-judetean-al-psd-giurgiu-mihaita-grigore-napoleon-a-ajuns-la-politie-dupa-ce-a-postat-pe-facebook-un-text-ce-instiga-la-violenta/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://jurnalgiurgiuvean.ro/feed/
Titlu original Jurnal Giurgiuvean
Data originala articol 23 mai 2025 23:12

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.