Un giurgiuvean a fost amendat după ce a apelat de 13 ori Poliția locală, înjurându-l birjărește pe dispecer…(Link)

Un giurgiuvean a fost amendat după ce a apelat de 13 ori Poliția locală, înjurându-l birjărește pe dispecer…(Link)

După ce a apelat de 13 ori dispeceratul Poliției Locale Giurgiu, înjurând şi jignind dispecerul instituției, un giurgiuvean a fost amendat cu 1.000 de lei! Cu câteva ore înainte, bărbatul fusese amendat de Poliția Locală fiind prins consumând băuturi alcoolice pe domeniul public.

Miercuri noapte, polițiştii locali au fost sesizați de o femeie că în zona garajelor de pe şoseaua Bucureşti, cineva ascultă muzică la intensitate mare, deranjându-i pe locatarii din zonă.
Polițiştii locali s-au deplasat în zonă şi au găsit „făptaşul”: un bărbat pus pe distracție, care consuma băuturi alcoolice pe domeniul public, potrivit Poliției Locale. Bărbatul a fost sancţionat cu suma de 300 de lei pentru consum de băuturi alcoolice pe domeniul public.
„În data de 16.07.2025, orele 23.15, Dispeceratul poliției locale a preluat o sesizare care reclama ca în zona garajelor unui bloc de pe Sos. București se asculta muzică la intensitate mare.
La fața locului s-a deplasat echipajul de Ordine Publică, aflat în serviciu care a constatat că un bărbat consumă băuturi alcoolice pe domeniul public. A fost sancționat cu amendă în valoare de 300 lei”, a precizat Poliția Locală.
Supărat că a fost sancționat, bărbatul a pus mâna pe telefon şi a sunat în dispeceratul Poliției Locale, nu pentru a semnala vreo neregulă, ci pentru a-l înjura şi jigni pe dispecerul care se afla la celălalt capăt al firului. Pentru fapta sa, polițiştii locali l-au sancționat din nou.

„În intervalul orar 00.35-01.39, Dispeceratul instituției a fost apelat de 13 ori de contravenientul amintit mai sus, care a adresat injurii și cuvinte jignitoare dispecerului aflat în serviciu. Acesta a fost din nou sancționat, conf. LG. Nr.61/1991 modificată și completată, cu amendă de 1000 lei”, a mai menționat Poliția Locală Giurgiu.

 

Sursa: Poliția Locală Giurgiu

Articolul Un giurgiuvean a fost amendat după ce a apelat de 13 ori Poliția locală, înjurându-l birjărește pe dispecer…(Link) apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

După ce a apelat de 13 ori dispeceratul Poliției Locale Giurgiu, înjurând şi jignind dispecerul instituției, un giurgiuvean a fost amendat cu 1.000 de lei! Cu câteva ore înainte, bărbatul fusese amendat de Poliția Locală fiind prins consumând băuturi alcoolice pe domeniul public. https://breakingnewsgiurgiu.ro/dupa-ce-a-apelat-de-13…/ Miercuri noapte, polițiştii locali au fost sesizați de o femeie că […]

Articolul Un giurgiuvean a fost amendat după ce a apelat de 13 ori Poliția locală, înjurându-l birjărește pe dispecer…(Link) apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Autorul articolului Jurnal
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://jurnalgiurgiuvean.ro/un-giurgiuvean-a-fost-amendat-dupa-ce-a-apelat-de-13-ori-politia-locala-injurandu-l-birjareste-pe-dispecer-link/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://jurnalgiurgiuvean.ro/feed/
Titlu original Jurnal Giurgiuvean
Data originala articol 18 iulie 2025 18:11

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.