HANDBAL. Giurgiuvencele de la ”Dunărea” au terminat la egalitate, în Capitală, cu ”Tonus București”.

”Dunărea Giurgiu” a terminat la egalitate, în deplasarea de la București, în meciul cu echipa locală ”Tonus”, scor 25-25, în meciul din etapa a șasea a Campionatului Național de Handbal – Junioare 3.

Giurgiuvencele, pregătite de Relu Dorin Lixandru, au început foarte bine partida, iar la pauză au intrat la vestiare cu un avantaj de  trei goluri (15-12).

Fetele de la Dunărea aveau  șansa chiar de a câștiga partida, dar au scăpat victoria printre degete.

La egalul bucureștencelor, obținut în ultimele secunde ale meciului, a pus umărul și cei doi arbitri.

Etapa viitoare Dunărea Giurgiu va primi vizita echipei din județul vecin, CSS Ilfov. Meciul este programat sâmbătă,11 noiembrie, în Sala Sporturilor din Giurgiu.

Rezultatele etapei a 6-a:

Unirea Dobroești  – CS Tunari                        25-25 (13-12)

Olympic RFH       –  Viitorul Pantelimon 1       24-33 (10-15)

Tonus București   –  Dunărea 2020 Giurgiu    25-25 (12-15)

CSS Ilfov              –  Unirea Slobozia              20-22  (6-9)

CSS 6 București   –  Viitorul Pantelimon 2     16 -20   (9-8)

(Costel Spînu)

Articolul HANDBAL. Giurgiuvencele de la ”Dunărea” au terminat la egalitate, în Capitală, cu ”Tonus București”. apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

”Dunărea Giurgiu” a terminat la egalitate, în deplasarea de la București, în meciul cu echipa locală ”Tonus”, scor 25-25, în meciul din etapa a șasea a Campionatului Național de Handbal – Junioare 3. Giurgiuvencele, pregătite de Relu Dorin Lixandru, au început foarte bine partida, iar la pauză au intrat la vestiare cu un avantaj de  […]