Handbal – junioare 3: ”CSS 6 București” – ”Dunărea Giurgiu”  23:18  (14:13)

Neînvinse în primele trei runde, gazdele au avut mult de furcă în fața tinerei echipe din Giurgiu, pregătită de Relu Dorin Lixandru.

Deși gazdele au izbutit să cîștige meciul la cinci goluri diferență, la pauză ele aveau doar un gol diferență.

Echipa din Capitală s-a desprins decisiv  însă cu zece minute înainte de finalul partidei, când experienţa și-a spus cuvântul.

Bucureștencele au reușit astfel cea de-a patra victorie consecutivă în campionat, menținându-se pe locul secund al clasamentului.

Pentru giurgiuvence urmează, sâmbătă, 21 octombrie, un meci greu pe teren propriu cu liderul seriei, ACS OLYMPIC RFH.

Rezultatele etapei a IV-a

ACS UNIREA DOBROEȘTI   –   ACSO VIITORUL PANTELIMON 2     15:22    (4:13)

CSS 6 BUCUREȘTI               –  SCM DUNAREA 2020 GIURGIU         23:18  (14:13)

ACS OLYMPIC RFH               – CSM UNIREA SLOBOZIA                    33:26  (16:13)

CS TUNARI                          –   ACSO VIITORUL PANTELIMON 1       16:26   ( 9:12)

ACS TONUS BUCUREȘTI    –  CSS ILFOV                                    25:18   (12:10)

(Costel Spînu)

Articolul Handbal – junioare 3: ”CSS 6 București” – ”Dunărea Giurgiu”  23:18  (14:13)  apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Etapa a patra a Campionatului de Handbal Junioare – 3, seria E, a programat sâmbătă, 14 octombrie, la București, meciul dintre echipa locală ”CSS 6” și ”Dunărea Giurgiu”. Bucureștencele au câștigat în final cu scorul de 23-18, la pauză 14-13. Neînvinse în primele trei runde, gazdele au avut mult de furcă în fața tinerei echipe […]