Handbal. Junioarele 3 ale ”Dunării Giurgiu”, victorie pe teren propriu, 26-16, cu CSS Ilfov

Sâmbătă, la prînz, s-a disputat etapa a 7-a, din seria E, a Campionatului Național de handbal feminin pentru junioare III.

Echipa ”Dunărea Giurgiu”, pregătită de Relu Dorin Lixandru, a câștigat pe teren propriu cu scorul de 26-16 (6-8), în fața echipei CSS Ilfov, la finalul unui meci spectaculos în care oaspetele au condus la pauză cu 8-6.

Pauza a fost însă un sfetnic bun pentru fetele antrenorului Relu Dorin Lixandru,  giurgiuvencele au făcut în repriza a doua un joc foarte bun, iar cele două puncte au rămas la  echipa giurgiuveană.

„Am făcut un handbal bun, în repriza a două mai ales…Am avut ocazii mari și am reușit să marcăm , iar în final să câștigăm la o diferență de zece goluri” a declarat, după meci, antrenorul giurgiuvencelor, Relu Dorin Lixandru.

Rezultatele etapei a 7-a

Unirea Slobozia –    Unirea Dobroești        30-27 (15-13)

Viitorul Pantelemon 2   –  Olympic RFH     26-24 (10-13)

CS Tunari     –    CSS 6 București             19 -16  (7-5)

Dunărea Giurgiu   –   CSS Ilfov                  26-16  (6-8)

Viitorul Pantelimon 1 – Tonus   București   30-25 (16-9)

(Costel Spînu)

Costel Nicolae – foto

Articolul Handbal. Junioarele 3 ale ”Dunării Giurgiu”, victorie pe teren propriu, 26-16, cu CSS Ilfov apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Sâmbătă, la prînz, s-a disputat etapa a 7-a, din seria E, a Campionatului Național de handbal feminin pentru junioare III. Echipa ”Dunărea Giurgiu”, pregătită de Relu Dorin Lixandru, a câștigat pe teren propriu cu scorul de 26-16 (6-8), în fața echipei CSS Ilfov, la finalul unui meci spectaculos în care oaspetele au condus la pauză […]