De menționat că în minutul 87 scorul a fost 2-2. Pentru Dunărea a marcat Văduva, de două ori, ultimul gol din penalty.

Începând de luni,12 februarie 2024, giurgiuvenii vor pleca într-un stagiu de pregătire de opt zile la Brejoi, unde vor pune accentul exclusiv pe pregătirea fizică și tehnico-tactică.

La revenirea din cantonamentul montan, fotbaliștii de la malul Dunării au perfectat un amical cu Cetatea Turnu Măgurele (Liga III-a). Jocul se va juca la Giurgiu în data de 27 februarire, de la ora 13.00.

Dunărea (prima repriză): Stanciu, Costache, Mitrea, Constantin, Rubică, Sima, Manea, Mizdrescu, Coșeru, Florescu.

Dunărea (repriza a doua): Urucu, Bălăceanu, Anghel, Arpetin, Pasăre, Constantinescu,Văduva, Pitulice, Stroe, Șerbănescu, Bălțat.

Până la reluarea Ligii a III-a, „municipalii” mai au în program următoarele partide de verificare:

• 20 ianuarie (11:00): Spartac București ( Liga II-a) – Dunărea Giurgiu       0-1

• 27 ianuarie (12:00): Dunărea Giuurgiu –  Ștința București (Liga IV-a)       6-0

• 3 februarie (12:00): Dunărea Giurgiu – CS Popești- Leordeni (Liga III-a)   2-2

• 7 februarie (18:00): Dunărea Giurgiu –  Dunărea Găujani (Liga IV-a)        4-1

• 10 februarie (10:00):FCSB U19 – Dunărea Giurgiu                                   2-4

• 24 februarie (13:00): Dunărea Giurgiu –  Cetatea Turnu Măgurele (Liga III-a).

(Costel Spînu)

Articolul FOTBAL. ”Dunărea Giurgiu„ a disputat ultimul meci amical înainte de plecarea în cantonament, la Brejoi apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

”Dunărea Giurgiu„ a disputat sâmbătă, 10 februarie, 2024, ultimul meci amical înainte de plecarea în cantonament, la Brejoi (jud. Vîlcea), în deplasare cu FCSB U19. Meciul s-a jucat la Baza Sportivă din Berceni și s-a încheiat cu victoria tinerilor FCSB-iști cu scorul de 4-2. De menționat că în minutul 87 scorul a fost 2-2. Pentru […]