FOTBAL. În play-off-ul Ligii a IV-a., Dunărea Găujani – Victoria Adunații Copăceni 1-1 ( 0-1)

Meciul așteptat de multă lume la Găujani, s-a încheiat la egalitate 1-1( 0-1). Echipa oaspete a deschis scorul în minutul 3, prin Țon, iar gazdele au egalat, printr-un gol semnat de Cazaciuc (un jucător cu multă experiență, care a intrat pe teren în repriza a doua), în minutul 83.

A fost un derby frumos,  ce lșe-a răsplătit așteptările  iubitorilor fotbalului din localitate.

În urma acestui rezultat, Dunărea Găujani ocupă locul 4, cu 3 de puncte acumulate, în timp ce echipa Victoria Adunații Copăceni  se află pe poziția a 6-a, cu doar 2 de puncte.

Dunărea Găujani: Musceleanu, Boteanu, Lungu, Ghebaura, Iofcea, C.Gheorghe, Popescu, Ciocănel, Damian, Doncu, Iovu. Rezerve : Tănase, Miu, Rusu, Danciu, Nemțescu,Tudor, Slate, Cazaciuc, Olteanu. Antrenor : Bogdan Vrabie.

Victoria Ad. Copăceni :Duță, Clinchevici, Țone, M.Torețoiu, Jitaru, Asan, I.Andrei, Drăghici, Teleoacă, Matache, Costin. Rezerve: Cociaș, Necula, A.Torețoiu, Rogojină, Nițu, Stoica, Stan. Antrenor: Petrișor Păunescu.

(Costel Spînu)

Articolul FOTBAL. În play-off-ul Ligii a IV-a., Dunărea Găujani – Victoria Adunații Copăceni 1-1 ( 0-1) apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Sâmbătă, 2 martie 2024, de la ora 15.00, pe terenul „Viorel Leșeanu” din Găujani,  s-a disputat un meci interesant, din prima etapă a play-off-ului Ligii a IV-a, între „Dunărea” din localitate și mai titrata „Victoria Adunații Copăceni”. Meciul așteptat de multă lume la Găujani, s-a încheiat la egalitate 1-1( 0-1). Echipa oaspete a deschis scorul […]