Daniel Cezar Rusu, primarul comunei Adunaţii Copăceni: Primăria rămâne un partener deschis pentru inițiativele care aduc valoare reală comunități
Ieri am participat la întrunirea membrilor Asociația Producătorilor de Flori Muntenia – o întâlnire aplicată, cu oameni care muncesc zi de zi și care înțeleg că doar prin asociere și colaborare pot construi ceva durabil.
Am sprijinit și voi sprijini în continuare activitatea asociației și pe președintele Ion Călin, pentru că aici vorbim despre seriozitate, viziune și respect pentru munca producătorilor români. Floricultura este o ramură importantă a agriculturii și merită susținută exact așa: prin fapte, nu prin promisiuni.
Primăria rămâne un partener deschis pentru inițiativele care aduc valoare reală comunității, care creează locuri de muncă și care dau șanse corecte celor care produc cinstit.
Mulțumesc tuturor celor prezenți pentru dialog și implicare. Când lucrăm împreună, lucrurile bune chiar se întâmplă.

Autorul articolului Editor
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: http://giurgiupesurse.ro/daniel-cezar-rusu-primarul-comunei-adunatii-copaceni-primaria-ramane-un-partener-deschis-pentru-initiativele-care-aduc-valoare-reala-comunitati/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://giurgiupesurse.ro/feed/
Titlu original Giurgiu Pe Surse – actualitate giurgiu, administratie giurgiu, stiri politice, social economic, editoriale giurgiu, dezvaluiri, soc, cancan, stiri locale
Data originala articol 19 January 2026 21:18
