Încă o tragedie pe drumurile din județ; victimă: o tânără de doar 18 ani

O tânără, în vârstă de 18 ani, și-a pierdut viața în urma unui accident rutier ce s-a produs, în această după-amiază, în extravilanul localității Prundu. În eveniment a fost implicat un singur autoturism, găsit în afara părții carosabile, în pădurea de la marginea drumului.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Stației Colibași și Detașamentului Giurgiu, cu o descarcerare, o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, trei SAJ și poliția.

Tânăra era pasageră și a fost găsită fără funcții vitale.

Conducătoarea auto, de aceeași vârstă, a fost preluată de SAJ și transportată la spital.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări. (ISU Giurgiu)

Read More

Reflectorul de Sud

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.