Motivul: acolo se desfășoară o serie de lucrări, despre care dau detalii reprezentanții Primăriei:
”Angajatii Giurgiu Constructii Edilitare efectueaza in aceste zile lucrari de reabilitare carosabil in proximitatea trecerii de cale ferata la Pod Bizetz!
În acest sens, este recomandata evitarea zonei in cauza traficului ingreunat!
Se estimeaza ca aceste lucrari sa fie finalizate miercuri, 24 iunie!”
Reflectorul de Sud