Astăzi, la invitația domnului primar al orașului Mihăilești, Adrian Gâjâilă, am fost prezent la dezbaterea publică organizată de Agenția Națională pentru Protecția Mediului, un eveniment esențial pentru viitorul infrastructurii din județul Giurgiu și pentru întreaga regiune sudică a țării. Tema centrală a întâlnirii a fost emiterea acordului de mediu pentru proiectul „Autostrada București-Alexandria”, un proiect […]

Citeste pe larg

  Consiliul Local pentru Situații de Urgență Giurgiu a declarat stare de alertă în municipiu, începând cu data de 20 decembrie 2024, având în vedere problema gunoiului menajer. Starea de alertă a fost validată prin ședința CJSU în aceeași zi. Acest lucru nu a împiedicat Eco Sud să instituie blocarea și executarea conturilor Primăriei, dimpotrivă, […]

Citeste pe larg