Deputat Marian MINA: „Ţara noastră a PIERDUT procesul privind achiziția de vaccinuri anti-Covid și este obligată să preia toate dozele rămase și să plătească integral contractul!!”
„Trotinetiştii neomarxişti USR-işti, tocmai au făcut România bună de plată la Pfizer: 600 de milioane de euro, adică peste 3 miliarde de lei!
Ţara noastră a PIERDUT procesul privind achiziția de vaccinuri anti-Covid și este obligată să preia toate dozele rămase și să plătească integral contractul!!
Asta pentru că foştii miniştrii USR Voiculescu, Mihăilă şi toată gașca lor „de experți” au semnat fără cap contracte pentru zeci de milioane de doze pe care România NU le-a folosit niciodată.
În loc să facem investiţii în şcoli, în spitale, în loc să-i ajutăm pe pensionari, pe copii, pe mame, pe cei defavorizaţi, din cauza molimei USR banii se duc la o companie farmaceutică pentru doze care au ajuns la gunoi. Acum ce mai ziceţi, tot PSD e de vină?
Să nu uităm că Direcția Națională Anticorupție derulează o anchetă în care Vlad Voiculescu este sub urmărire penală pentru abuz în serviciu și complicitate la abuz în serviciu, Ioana Mihăilă este urmărită penal pentru abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave iar Florin Cîțu – în dosar.
Între timp, domnilor de la USR şi PNL, CINE plătește pentru decizia asta? Cine răspunde pentru peste 3 miliarde de lei aruncate şi, mai ales, care este sursa bugetară pentru plata asta? Pentru că, atunci când PSD vorbeşte despre pensionari, persoane cu dizabilități, despre alocații sau mame – ni se spune imediat: „nu sunt bani”.
Acum trebuie să îi găsească. Și îi vom plăti tot noi. Din taxe, din salarii, din pensii, din viitorul copiilor noștri.”
Deputat Marian MINA
Articolul Deputat Marian MINA: „Ţara noastră a PIERDUT procesul privind achiziția de vaccinuri anti-Covid și este obligată să preia toate dozele rămase și să plătească integral contractul!!” apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.
„Trotinetiştii neomarxişti USR-işti, tocmai au făcut România bună de plată la Pfizer: 600 de milioane de euro, adică peste 3 miliarde de lei! Ţara noastră a PIERDUT procesul privind achiziția de vaccinuri anti-Covid și este obligată să preia toate dozele rămase și să plătească integral contractul!! Asta pentru că foştii miniştrii USR Voiculescu, Mihăilă şi […]
Articolul Deputat Marian MINA: „Ţara noastră a PIERDUT procesul privind achiziția de vaccinuri anti-Covid și este obligată să preia toate dozele rămase și să plătească integral contractul!!” apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Autorul articolului Jurnal
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://jurnalgiurgiuvean.ro/deputat-marian-mina-tara-noastra-a-pierdut-procesul-privind-achizitia-de-vaccinuri-anti-covid-si-este-obligata-sa-preia-toate-dozele-ramase-si-sa-plateasca-integral-contractul/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://jurnalgiurgiuvean.ro/feed/
Titlu original Jurnal Giurgiuvean
Data originala articol 1 April 2026 21:25