Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier, produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, județul Giurgiu

Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier, produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, județul Giurgiu

Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, comuna Găiseni, județul Giurgiu.

În eveniment au fost implicate două autovehicule. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, două SAJ și poliția.

Cele două persoane Victimele, în vârstă de 43 și respectiv 54 de ani, au primit îngrijiri medicale la fața locului și au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Giurgiu. 

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor. Cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

ISU Giurgiu recomandă conducătorilor auto să dea dovadă de prudență la volan, să respecte toate regulile de circulație pentru propria lor siguranță, dar și a celorlalți participanți la trafic.

 

(Sursa: ISU Giurgiu)

Articolul Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier, produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, județul Giurgiu apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, comuna Găiseni, județul Giurgiu. În eveniment au fost implicate două autovehicule. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, două SAJ și […]

Articolul Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier, produs, în această după-amiază, în localitatea Căscioarele, județul Giurgiu apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Autorul articolului Jurnal
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://jurnalgiurgiuvean.ro/doua-femei-au-avut-nevoie-de-ingrijiri-medicale-in-urma-unui-accident-rutier-produs-in-aceasta-dupa-amiaza-in-localitatea-cascioarele-judetul-giurgiu/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://jurnalgiurgiuvean.ro/feed/
Titlu original Jurnal Giurgiuvean
Data originala articol 21 februarie 2026 21:10

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.