Forumul Structurilor Asociative din SNOPSN îi cere lui Marcel Ciolacu urgentarea adoptării Plx 199/2020

 Dintre toate intervențiile asociative de la sfârșitul anului 2021 și începutul noii guvernări, această solicitare este cea mai importantă. 

Desigur că… din proiectul de acum 2 ani al PLx199/2020 ar dispărea articolul cu cuantumul minim al pensiei militare, operațiunea pentru stabilirea cuantumului minim suprapunându-se cu cuantumul recalculat sau actualizat  din  valorile soldei de funcție corespunzătoare gradului prevăzute, pentru anul 2022,  de Anexa VI, Cap I din Legea nr. 153/2017.

Forma Raportului Preliminar al Comisiilor Raportoare poate fi citită AICI

NOTA

Constatăm că domnii rezerviști din Direcția de Informații si Protecție Internă  din MAI și-au tras o asociație separată de ANCMRR din MAI. O fi și această asociație tot de utilitate publică pentru a beneficia de subvenții bugetare?



Sursa: huhurez
Articol sursa: Forumul Structurilor Asociative din SNOPSN îi cere lui Marcel Ciolacu urgentarea adoptării Plx 199/2020

Comentarii

comentarii

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.