FOTBAL Feminin. ”Carmen București” s-a calificat în semifinalele Cupei României!

Carmen a învins cu scorul de 1-0 (1-0). Bucureștencele își iau astfel revanșa în fața echipei de pe Bega, după ce  pierduse cu 3-2 meciul de la Giurgiu, din prima etapă a play-off-ului Ligii I-a , rezultat înregistrat după pauză.

Fetele de la Carmen București au câștigat în fața Politehnicii Timișoara cu scorul de 1-0 (1-0). A marcat: Obreja în min. 39.

Echipa aliniată la startul partidei:

CARMEN: Krzyzaniak – Michalopoulou, Vasile, Stanciu, Sarkanaite, Realista, Sandu, Cristea, Obreja, Kara-Jouli, Lung. Antrenor: Raluca Simes

Au mai evoluat în repriza secundă: Do Nascimento, Neacșu, Preda și Toma.

(Costel Spînu)

Vineri,14 aprilie, echipa de fotbal feminin Carmen București ( foto), a câștigat meciul disputat  pe Stadionul ”Astra” din Giurgiu în compania formației Politehnica Timișoara, ocupanta primului loc, în prima ligă, contând pentru sferturile de finală ale Cupei României. Carmen a învins cu scorul de 1-0 (1-0). Bucureștencele își iau astfel revanșa în fața echipei de […]