Iubitorii fotbalului sunt aşteptaţi miercuri, 24 mai, de la ora 18.00, la stadionul ”Astra” din Giurgiu, la partida de fotbal dintre Dunărea Giurgiu şi  AFC Singureni. Meciul contează pentru semifinale Cupei României, la fotbal, faza pe județ. Giurgiuvenii au reușit un parcurs excepțional în această ediție de Campionat reușind pe lângă câștigarea Seriei Sud și […]

Citeste pe larg

Vineri,14 aprilie, echipa de fotbal feminin Carmen București ( foto), a câștigat meciul disputat  pe Stadionul ”Astra” din Giurgiu în compania formației Politehnica Timișoara, ocupanta primului loc, în prima ligă, contând pentru sferturile de finală ale Cupei României. Carmen a învins cu scorul de 1-0 (1-0). Bucureștencele își iau astfel revanșa în fața echipei de […]

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Greciei, după ce a trecut în sferturi de AEK Atena, scor 2-1 în manşa secundă, după ce în tur a fost 0-0. AEK a deschis scorul prin Simoes (’83), dar PAOK a obținut calificarea grație golurilor marcateCiteste pe larg

​Baniyas și Al Sharjah, echipele antrenate de Daniel Isăilă, respectiv Cosmin Olăroiu, s-au calificat duminică în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite. Baniyas a trecut în sferturi de Ittihad Kalba, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Ivkovic ’58 şi Gimenez ’68. Al Sharjah a avut parte de un meciCiteste pe larg

Jaqueline Cristian traversează cea mai bună perioadă a carierei: sportiva noastră s-a calificat în semifinalele turneului WTA 250 de la Linz (o va întâlni pe Simona Halep) după ce a învins-o pe Veronika Kudermetova, a patra favorită.Cristian (100 WTA) a trecut de rusoaica Kudermetova (32 WTA) după o oră șiCiteste pe larg