VIDEO PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, calificare dramatică în semifinalele Cupei Greciei / Alexandru Mitriță a înscris golul victoriei

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Greciei, după ce a trecut în sferturi de AEK Atena, scor 2-1 în manşa secundă, după ce în tur a fost 0-0.

AEK a deschis scorul prin Simoes (’83), dar PAOK a obținut calificarea grație golurilor marcate în prelungiri de Kurtic (’90+5) și Mitriţă (’90+7).

Alex Mitriţă a intrat pe teren în minutul 64.

În penultimul act, PAOK se va duela cu Olympiakos. În cealaltă semifinală vor juca Panathinaikos şi Lamia.