Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a anunţat că va organiza o serie de „meciuri pentru pace”, iar printre adversarele formației din Ucraina se numără PSG, FC Barcelona, Borussia Dortmund sau Steaua București. Mircea LucescuFoto: Jose Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia A 37-a zi de război în UcrainaCiteste pe larg

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Greciei, după ce a trecut în sferturi de AEK Atena, scor 2-1 în manşa secundă, după ce în tur a fost 0-0. AEK a deschis scorul prin Simoes (’83), dar PAOK a obținut calificarea grație golurilor marcateCiteste pe larg

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus miercuri cu scorul de 2-0, pe terenul formației Apollon Smyrnis, ultima clasată. Duelul a avut loc în etapa a XXI-a a campionatului grec de fotbal. Golurile au fost marcate de austriacul Thomas Murg (’31) şi slovenul Jasmin Kurtic (’90+1, penalty). LaCiteste pe larg

​PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu şi la care joacă Alexandru Mitriţă, s-a impus cu 4-0, duminică seară, pe terenul formației Volos, într-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Greciei. Golurile au fost înscrise de Kurtic (’21, penalti), Ingason (’29), Sastre (’64) şi Akpom (’73). Mitriţă a fostCiteste pe larg

​PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formația OFI Creta. Partida a avut loc în etapa a 18-a a campionatului Greciei. Golurile au fost înscrise de Kurtic (’55 penalty, ’76) şi Swiderski (’84). AlexandruCiteste pe larg

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut, duminică, pe terenul formației Atromitos, scor 2-0, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Greciei. Golurile au fost înscrise de Koulouris, în minutele 45 şi 68 (penalty). Aceasta este a treia înfrângere din actualul sezon pentru PAOK. Echipa lui LucescuCiteste pe larg

Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a revenit pe primul loc în campionatului Ucrainei, după ce s-a impus, vineri, cu scorul de 6-1, pe terenul formaţiei Cernomoreţ Odessa, într-un meci din etapa a XV-a. Golurile au fost marcate de Buyalskyy (’27, ’58 penalty), Vitinho (’30, ’37), Garmash (’48) şiCiteste pe larg

​​PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus, duminică, cu scorul de 3-1, pe terenul formației Panathinaikos Atena, într-un meci din etapa a noua a campionatului Greciei. Învingătorii au marcat prin Akpom (’13) și Kurtic (’85 penalty, ’90+8). Pentru Panathinaikos a înscris Mauricio (’59). Clasament: 1. Olympiacos (15-5 golaveraj)Citeste pe larg

Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a pierdut meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, împotriva echipei Vorskla Poltava, scor 2-1, în etapa a XIV-a a campionatului Ucrainei. Oaspeții au condus cu 2-0 grație golurilor marcate de Rangel (’34) și Thill (’74, penalty). Dinamo a redus din diferență în minutulCiteste pe larg