Daniel Isăilă și Cosmin Olăroiu s-au calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite

​Baniyas și Al Sharjah, echipele antrenate de Daniel Isăilă, respectiv Cosmin Olăroiu, s-au calificat duminică în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite.

Baniyas a trecut în sferturi de Ittihad Kalba, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Ivkovic ’58 şi Gimenez ’68.

Al Sharjah a avut parte de un meci dificil cu Shabab Al Ahli (0-0 după 120 de minute) și a obținut calificarea după ce s-a impus la loviturile de departajare, scor 4-2.

Pentru Al Sharjah au punctat Shukurov, Bawazir, Bernard și Meloni (Caio a ratat), în timp ce Shabab Al Ahli a marcat prin Ganiev și Mohammad Juma Eid (Nourollahi și Jaber au ratat).

În semifinale s-au calificat şi Al Wasl şi Al Wahda.