La PRUNDU echipa PNL, cât și primul edil al comunei, Cătălin Corbea, îl susțin pe Gigi Cristescu pentru mandatul de primar al localității!

La PRUNDU echipa PNL, cât și primul edil al comunei, Cătălin Corbea, îl susțin pe Gigi Cristescu pentru mandatul de primar al localității!

În continuarea acțiunii electorale, Deputatul Alexandru Andrei, împreună cu europarlamentarul Dan Motreanu și Toma Petcu, candidat la președenția Consiliului Județean Giurgiu, au mers sâmbăta aceasta la Prundu, gazdă fiindu-le primarul localității, Cătălin CORBEA.

În cadrul vizitei , membrii staff-ului PNL Giurgiu,  au avut ocazia de a discuta cu locuitorii comunei, ascultându-le preocupările și propunerile.

Fără îndoială, Prundu este printre cele mai dezvoltate și cunoscute localități din județul Giurgiu, grație conducerii primarului Cătălin Corbea; ani de zile, acesta a făcut echipă cu viceprimarul Gigi Cristescu și, împreună, au reușit să aducă Prundu la nivelul la care este acum: o localitate invidiată de toți locuitorii județului, cunoscută, însă, în întreaga țară!

După cum se știe, Cătălin Corbea a decis să facă un pas în spate și să îl susțină, pentru viitorul mandat de primar, pe Gigi Cristescu, iar oamenii din Prundu i-au dat dreptate; Gigi Cristescu este un om iubit și respectat de concetățenii săi.

Asta am aflat la acțiunea electorală de sâmbătă. Sute de săteni au venit alături de Gigi Cristescu pentru a-și arăta susținerea, convinși fiind că, avându-l alături pe Cătălin Corbea, Gigi Cristescu va continua toate proiectele demarate în mandatul anterior și va începe altele noi, menite a duce Prundu și mai departe.

 

Cu siguranță, Gigi Cristescu nu va avea emoții la scrutinul din 9 iunie, urmând a câștiga mandatul de primar al comunei Prundu.

CMF 21240015

Articolul La PRUNDU echipa PNL, cât și primul edil al comunei, Cătălin Corbea, îl susțin pe Gigi Cristescu pentru mandatul de primar al localității! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

În continuarea acțiunii electorale, Deputatul Alexandru Andrei, împreună cu europarlamentarul Dan Motreanu și Toma Petcu, candidat la președenția Consiliului Județean Giurgiu, au mers sâmbăta aceasta la Prundu, gazdă fiindu-le primarul localității, Cătălin CORBEA. În cadrul vizitei , membrii staff-ului PNL Giurgiu,  au avut ocazia de a discuta cu locuitorii comunei, ascultându-le preocupările și propunerile. Fără […]

Articolul La PRUNDU echipa PNL, cât și primul edil al comunei, Cătălin Corbea, îl susțin pe Gigi Cristescu pentru mandatul de primar al localității! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Autorul articolului Jipa Carmen
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://jurnalgiurgiuvean.ro/la-prundu-echipa-pnl-cat-si-primul-edil-al-comunei-catalin-corbea-il-sustin-pe-gigi-cristescu-pentru-mandatul-de-primar-al-localitatii/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa http://jurnalgiurgiuvean.ro/feed/
Titlu original Jurnal Giurgiuvean
Data originala articol 3 iunie 2024 18:14

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.