Președintele CJ, TOMA PETCU, propunere importantă în ședința șefilor de consilii județene
Astăzi am participat la ședința Uniunii Naționale a Consiliilor Județene din România (UNCJR), o întâlnire deosebit de importantă, având ca principal obiectiv o discuție cu Crin Antonescu, candidatul alianței aflate la guvernare – PNL-PSD-UDMR – despre viziunea sa pentru România și planurile pe care le are în calitate de viitor președinte – anunță, luni, președintele CJ, Toma Petcu, într-o postare pe pagina sa oficială, unde precizează:
Alături de Crin Antonescu, la eveniment au participat și președintele Senatului și al PNL, Ilie Bolojan, viitorul președinte interimar al României, premierul Marcel Ciolacu, președintele PSD, precum și Kelemen Hunor, președintele UDMR.
În cadrul dezbaterii, Crin Antonescu și-a prezentat proiectul de țară, o viziune în care cred cu tărie. Sunt convins că el poate fi președintele de care România are nevoie, cel care va reuși să schimbe percepția cetățenilor asupra clasei politice și să transmită un mesaj clar despre importanța consolidării democrației, menținerii unui parcurs pro-european și pro-occidental, precum și a parteneriatului strategic cu NATO.
În această ședință, am luat cuvântul și am susținut un aspect esențial: având în vedere că în sală erau prezenți toți președinții de consilii județene din România, consider că șefii de campanie ai lui Crin Antonescu în fiecare județ ar trebui să fie chiar acești lideri locali. Propunerea mea a fost primită cu deschidere atât de conducerea alianței, cât și de Crin Antonescu și colegii mei.
România are nevoie de un președinte care să inspire încredere, să unească și să readucă speranța în sufletele oamenilor. Cred cu toată convingerea că Crin Antonescu poate fi acel președinte. Într-o lume în continuă schimbare, avem nevoie de stabilitate, viziune și curaj. Avem nevoie de un lider care să creadă în România și în destinul ei european.
Succes, Crin! România are nevoie de tine!
Autorul articolului Autor Reflectorul de Sud
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://reflectoruldesud.ro/presedintele-cj-toma-petcu-propunere-importanta-in-sedinta-sefilor-de-consilii-judetene/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa https://reflectoruldesud.ro/feed/
Titlu original Reflectorul de Sud
Data originala articol 11 februarie 2025 14:32