Levante a reușit surpriza zilei în LaLiga: ultima clasată s-a impus pe terenul echipei Atletico Madrid (campioana en-titre a Spaniei), scor 1-0, într-un meci restant din etapa a XXI-a. Levante, victorie pe terenul lui Atletico MadridFoto: Twitter – LaLiga Unicul gol al meciului a fost marcat de Gonzalo Melero, înCiteste pe larg

​Athletic Bilbao s-a calificat în finala Supercupei Spaniei, după ce a trecut de Atletico Madrid, scor 2-1, într-un meci disputat joi seară la Riad (Arabia Saudită). Atletico a condus cu 1-0, după autogolul portarului Unai Simon (’62). Pentru Athletic Bilbao au înscris Alvarez (’77) şi Williams (’81). În minutul 90+4,Citeste pe larg

​Atletico Madrid părea să obțină fără prea mari probleme victoria pe terenul celor de la Valencia, dar „liliecii” au luptat până în ultima secundă a partidei disputate în etapa a XIII-a din LaLiga și au obținut un punct după ce au înscris de două ori în prelungiri, scor 3-3. ValenciaCiteste pe larg

Antoine Griezmann, care s-a transferat în urmă cu doi ani de la Atletico Madrid la FC Barcelona, ar putea reveni la campioana Spaniei, informează presa spaniolă. Griezmann ar trebui să-şi facă bagajele în această vară, pentru ca Barca, eliberată de plata unui salariu foarte mare, să-i poată îndeplini cerinţele luiCiteste pe larg

Superliga europeană de fotbal, o competiţie exclusivistă menită să-i îmbogăţească şi mai mult pe bogaţii continentului, a „trăit“ fix două zile. Cum intenţia celor 12 grupări fondatoare de a se „rupe“ de restul continentului, pentru a înfiinţa un turneu cu 20 de participante, a stârnit un tsunami al reacţiilor virulente,Citeste pe larg