Ministrul Finanţelor: În două săptămâni vom avea o analiză privind supraimpozitarea furnizorilor de energie
Supraimpozitarea furnizorilor este în analiză, urmează să aibă loc discuţii cu reprezentanţi din întregul lanţ energetic şi vor fi prezentate nişte soluţii, a declarat joi seara ministrul Finanţelor, Adrian Câciu. „E în analiză, urmează să avem discuţii cu întreg lanţul energetic. Până la urmă profiturile o să apară în câtevaCiteste pe larg


