Fiorentina s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a trecut de Napoli, scor 5-2 după prelungiri (2-2 după 90 de minute). Partida de joi a fost una foarte spectaculoasă, iar trei jucători au fost eliminați. Vlahovic a deschis scorul pentru Fiorentina (’41), dar Mertens a egalatCiteste pe larg

​FC Torino a surclasat-o, luni, pe teren propriu, pe Fiorentina. Formația pregătită de Ivan Juric s-a impus cu scorul de 4-0, în etapa a XXI-a a campionatului de fotbal italian Serie A. Golurile au fost marcate de Singo ’19, Brekalo ’23, ’31 şi Sanabria ’58. Rezumatul partidei dintre Torino șiCiteste pe larg

Atalanta, Fiorentina și Juventus au câștigat fără probleme meciurile disputate în etapa a 15-a din Serie A. Tot marți, Cagliari, echipa lui Răzvan Marin, a obținut o remiză pe terenul celor de la Hellas Verona. Rezultatele înregistrate marți: Atalanta vs Venezia 4-0 Au marcat: Pasalic ‘7, ’12, ’67, Koopmeiners ’57Citeste pe larg