La 11 iulie, Rusia va organiza o întâlnire a Consiliului de Securitate al ONU după ”formula Arria” care va fi dedicată neonazismului în Ucraina, a anunțat prim adjunctul reprezentantului permanent al Rusiei la organizație, Dmitri Polianski, scrie RT. Ședința va începe la 22,00, ora Moscovei. ”Organizăm o nouă ședință informalăCiteste pe larg

Nicholas Latifi (Williams) a afirmat că a fost victima insultelor în social media după ce a jucat un rol decisiv în stabilirea campionului mondial în Formula 1. Pilotul canadian a precizat că a primit chiar și amenințări cu moartea după Marele Premiu al Emiratului Abu Dhabi. „De când am văzutCiteste pe larg

​Pilotul finlandez Valtteri Bottas (Mercedes) va pleca din pole-position în Marele Premiu al Braziliei, a 19-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, după ce a câștigat cursa sprint de la Sao Paulo. Calificările s-au desfăşurat în sistem de cursă-sprint de 100 km, cu două seturi de anvelope de pilotCiteste pe larg

​Olandezul Max Verstappen (RedBull) a câștigat Marele Premiu al Mexicului la Formula 1, cursă care a avut loc duminică pe Autódromo Hermanos Rodríguez. Podiumul a fost completat de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) și de mexicanul Sergio Perez (RedBull). A fost victoria cu numărul 19 din cariera lui Max Verstappen, aCiteste pe larg