Olimpiu Moruţan, ​fotbalistul echipei Galatasaray, a oferit o pasă de gol în partida pierdută, joi, pe teren propriu, scor 3-1, în faţa formaţiei Kasimpaşa. Duelul a avut loc în etapa a XXII-a a campionatului Turciei. Moruţan a pasat decisiv pentru golul lui Dervişoglu, marcat în minutul 39. Kasimpaşa a înscrisCiteste pe larg

Yeni Malatyaspor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a reușit să o țină în șah pe Galatasaray, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, în etapa a XIV-a a campionatului Turciei. La Galatasaray, Alexandru Cicâldău a intrat pe teren în minutul 46, iar Olimpiu Moruţan a fost rezervă. Cu doar câteva secundeCiteste pe larg

Alexandru Cicâldau a reușit un gol superb pentru Galatasaray în partida disputată împotriva celor de la Beșiktaș. Galatasaray a deschis scorul în minutul 35 al derby-ului cu Bekiștaș, însă a pierdut meciul cu scorul de 1-2. Alexandru Cicâldău, gol pentru Galatasaray în derby-ul cu cei de la Beșiktaș. De când nuCiteste pe larg

Mijlocaşul Alexandru Cicâldău a marcat golul echipei Galatasaray în derbiul pierdut, luni, în deplasare, cu Beșiktaș, scor 2-1, în etapa a zecea a campionatului Turciei. Cicâldău, care s-a aflat pe teren până în minutul 90, a deschis scorul în minutul 35, dar Beșiktaș a obținut victoria grație „dublei” lui CyleCiteste pe larg