Președintele Consiliului Județean, Toma Petcu, este unul dintre cei 12 șefi de filiale de partid care și-au pierdut funcțiile în urma poziționării alături de premierul desemnat, Adrian Veștea, și care au susținut intrarea PNL la guvernare în ciuda deciziei luate de Ilie Bolojan. Astăzi, Petcu a ieșit cu o declarație pe pagina sa de facebook în care își asumă și motivează decizia: ”Indiferent de sancțiuni și consecințe, consider că în viață trebuie să rămâi consecvent ideilor și principiilor tale, echipei care te-a susținut în obținerea rezultatelor și funcțiilor, dar și convingerii că județul pe care îl reprezinți are nevoie de […]

Citeste pe larg