Miercuri seara a avut loc meciul dintre INTER și NAPOLI pe stadionul Giuseppe Meazza. Se anunța un derby al seriei, cât timp echipa gazdă, condusă de Luciano Spalletti, se află pe locul 6 în ierarhie, cu 30 de puncte în 15 meciuri. Momentul cel mai impresionant s-a consumat însă chiar în deschiderea partidei când, după […]

Citeste pe larg

Napoli a câștigat în prelungiri derbiul cu Lazio, duminică, scor 2-1, în etapa a XXVII-a din Serie A, devenind lider în campionatul Italiei. Pentru Lazio, românul Ștefan Radu a jucat aproape tot meciul. Napoli victorie contra lui Lazio in Serie AFoto: Captura Twitter Au marcat Rodriguez ’89 pentru Lazio şiCiteste pe larg

​Vladimir Putin a decis să invadeze Ucraina în cursul zilei de joi, iar lumea fotbalului s-a unit și a transmis mesaje împotriva războiului. UEFA a decis însă să cenzureze bannerul arătat de Napoli și de Barcelona înainte de startul meciului din Europa League. UEFAFoto: Uefa.com Decizia forului european a stârnitCiteste pe larg

FC Barcelona și Napoli au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe Camp Nou, joi seară, în manșa tur a 16-imilor Europa League. În aceeași fază a competiției, Borussia Dortmund a fost învinsă categoric acasă de Glasgow Rangers (Ianis Hagi este accidentat și nu a jucat), scor 4-2. ÎnCiteste pe larg

Fiorentina s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a trecut de Napoli, scor 5-2 după prelungiri (2-2 după 90 de minute). Partida de joi a fost una foarte spectaculoasă, iar trei jucători au fost eliminați. Vlahovic a deschis scorul pentru Fiorentina (’41), dar Mertens a egalatCiteste pe larg

​Liderul Napoli a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, nou-promovata Salernitana, în etapa a XI-a din Serie A. Unicul gol al partidei a fost înscris de Zielinski, în minutul 61. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat: Kastanos (Salernitana, ’70) și Koulibaly (Napoli, ’77). Rezumatul partidei dintreCiteste pe larg