Napoli a câștigat în prelungiri derbiul cu Lazio, duminică, scor 2-1, în etapa a XXVII-a din Serie A, devenind lider în campionatul Italiei. Pentru Lazio, românul Ștefan Radu a jucat aproape tot meciul. Napoli victorie contra lui Lazio in Serie AFoto: Captura Twitter Au marcat Rodriguez ’89 pentru Lazio şiCiteste pe larg

Într-un meci dominat autoritar de PSG și în care Lionel Messi nu a reușit să îl învingă din penalty pe Thibaut Courtois, Kylian Mbappe și-a demonstrat din nou calitățile și a făcut diferența marcând în prelungiri (1-0 vs Real Madrid). În cealaltă partidă disputată marți în optimile Champions League, ManchesterCiteste pe larg

​Real Madrid și FC Barcelona au oferit o semifinală spectaculoasă a Supercupei Spaniei, formația pregătită de Carlo Ancelotti impunându-se la Riad (Arabia Saudită), după prelungiri, scor 3-2. Real a condus de două ori în timpul primelor 90 de minute de joc (Vinicius Junior ’25, Karim Benzema ’72), dar catalanii pregătițiCiteste pe larg

U BT Cluj, ​campioana României la baschet masculin, s-a impus miercuri, pe teren propriu, după două reprize de prelungiri, în fața formaţiei israeliene Hapoel Holon, scor 106-101 (37-46, 83-83, 94-94), în etapa a 4-a din grupa G a Basketball Champions League. Principalii marcatori ai partidei au fost Stipanovic 29 puncte,Citeste pe larg

​Atletico Madrid părea să obțină fără prea mari probleme victoria pe terenul celor de la Valencia, dar „liliecii” au luptat până în ultima secundă a partidei disputate în etapa a XIII-a din LaLiga și au obținut un punct după ce au înscris de două ori în prelungiri, scor 3-3. ValenciaCiteste pe larg

​Seria meciurilor fără victorie în Liga 1 continuă pentru Dinamo. Formația pregătită de Mircea Rednic a ratat victoria cu Rapid la una dintre ultimele faze: oaspeții au egalat în minutul 90+1, iar partida din Ștefan cel Mare s-a încheiat cu scorul de 1-1. Dinamo a deschis scorul prin Torje (’55),Citeste pe larg