Germanul Juergen Klopp, antrenorul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, a afirmat la finalul partidei câştigate cu Villarreal „că nimic nu este terminat şi trebuie uitat acest 2-0” din prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor. <!–-> <!–-> „Maturitatea face parte din calităţile noastre şi trebuie să rămânem pozitivi. Dar celCiteste pe larg

Villarreal a reuşit o victorie mare în faţa puternicei echipe germane Bayern Munchen, cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.  Olandezul Arnaut Danjuma (8) a marcat singurul gol al partidei, dar Submarinul galben poate regretaCiteste pe larg

​Cu un moral excelent în Serie A, Juventus Torino caută rezultate mari și în Liga Campionilor. Pentru a atinge sferturile de finală, gruparea italiană trebuie să se descotorosească de Villarreal, deținătoarea Europa League, miercuri, 16 martie, de la ora 22:00. Champions LeagueFoto: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia Juventus TorinoCiteste pe larg