SC Freiburg, revelația sezonului în Bundesliga, a încheiat turul campionatului pe podium după ce a învins duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Bayer Leverkusen, înaintea pauzei de iarnă.

Pentru Freiburg au marcat Grifo (’33, penalty) şi Schade (’84), în timp ce Aranguiz (’45+1) a înscris pentru Bayer Leverkusen.

Freiburg a urcat pe locul trei, cu 29 de puncte, cu unul în plus faţă de Leverkusen, care a coborât pe poziţia a patra.

Tot duminică, FC Koln a trecut de VfB Stuttgart, scor 1-0. Golul a fost marcat de Modeste, în minutul 89.

Următoarea etapă din Bundesliga va avea loc în weekendul 7-9 ianuarie.

Rezumatul partidei dintre Freiburg și Leverkusen:

[embedded content]

Clasament:
*sursă: Twitter Bundesliga English

SURSĂ ARTICOL

Sursa: reflectoruldesud.ro/
Articol sursa: VIDEO Freiburg, revelația sezonului în Bundesliga – A terminat turul pe podium (2-1 vs Bayer Leverkusen)