VIDEO Liga 1: FCSB, victorie obținută în prelungiri (3-2 vs CSU Craiova)

FCSB a obținut o victorie foarte importantă, duminică, în cea mai așteptată confruntare a etapei cu numărul 17 din Liga 1. Formația pregătită de Anton Petrea s-a impus cu 3-2 (golul decisiv a fost marcat în prelungiri) în fața echipei CSU Craiova, pe Stadionul Ion Oblemenco, și s-a apropiat la cinci puncte de liderul CFR Cluj.

Golurile au fost înscrise de Ivan (’13, penalty) şi Cîmpanu (’56) pentru craioveni, respectiv Dumiter (’17), Șut (’39) şi Cordea (’90+1) pentru FCSB.

La partidă au asistat câteva mii de spectatori. Iniţial, ei ar fi trebuit să părăsească stadionul la ora 21:00, însă autorităţile au anunţat că suporterii pot asista la tot meciul, astfel că au rămas în tribune până la final.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CSU Craiova și FCSB.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, M. Constantin, Screciu, Bancu (Căpăţînă ‘84) – Ivanov (Vînă ’46), Nistor, Baiaram (Cîmpanu ’46) – Ivan – Koljic, Markovic (Houri ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

FCSB: Vlad – V. Creţu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Olaru (Stoica ’64), Şut (Ov. Popescu ‘82), Fl. Tănase – V. Gheorghe (Cordea ’46), Dumiter (Budescu ’64), Oct. Popescu (Oaidă ’70). Antrenor: Anton Petrea

Gaz Metan Mediaş vs Farul Constanța / luni, ora 17:30

CFR Cluj vs Academica Clinceni / luni, ora 20:30.

Sursa: reflectoruldesud.ro/
Articol sursa: VIDEO Liga 1: FCSB, victorie obținută în prelungiri (3-2 vs CSU Craiova)