Astăzi am primit amenda maximă pentru protestul din 21 decembrie, 10 000 lei. Amenda s-a dat pe baza legii 55, adoptată de Parlament în 2020, referitoare la restricțiile dictatoriale ale ”pandemiei”, o lege care ne aruncă din raport Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg

În prima zi lucrătoare din anul ăsta, 3 ianuarie, m-am dus la poștă, că-mi venise aviz că am o recomandată, și am ridicat o nouă amendă de la Jandarmerie. E pentru participarea mea la mitingul din 21 decembrie 2021 de la mitingul din 21 decembrie Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg