Primaria Municipiului Giurgiu Programul dezinsecției terestre al acestei săptămâni ➡️03 mai 2022, interval orar 21:00-24:00 – tratarea zonelor verzi cu insecticid Amplat, prin sistemul de împrăștiere soluție lichidă prevăzut cu tun de pulverizare în următoarele zone, după cum urmează: Drumul Serei – str. P. Andreescu – ANL Obor – str.Citeste pe larg

Senatul și Camera Deputaților au trimis marți noi judecători la Curtea Constituțională, având în vedere faptul că pe 10 iunie le expiră mandatele a trei dintre ei, printre care și președintelui Curții, Valer Dorneanu, informează Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg

Fostul deputat în Rada Supremă a Ucrainei, Aleksei Juravko, a declarat că șeful Ucrainei, Volodimir Zelenski (în imagine), ia toate măsurile pentru a distruge orașul Herson, care a trecut sub controlul Rusiei. El a precizat că Forțele Armate ale Rusiei nu vor permite acest lucru, relatează Rambler.ru.  Se precizează căCiteste pe larg

„Sunt onorat că am preluat conducerea grupului PRO-America din Parlament într-un moment în care Parteneriatul Strategic cu SUA se află la cel mai înalt nivel și în aceeași zi în care am desființat grupurile de prietenie cu Federația Rusă și Belarus. Voi continua să împărtășesc viziunea de politică externă șiCiteste pe larg

Președintele Klaus Iohannis a semnat deja decretul de revocare a lui Marcel-Ioan Boloş din funcția de ministru al Cercetării, Inovării şi Digitalizării, precum și decretul de numire în acest post a lui Sebastian-Ioan Burduja. De asemenea, șeful statului a semnat și decretul de numire a lui Marcel-Ioan Boloş ca ministruCiteste pe larg

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, nu are nevoie să încheie un tratat de pace, a apreciat vicepreședintele Consiliului de Securitate al Rusiei, Dmitri Medvedev, pe canalul său de pe rețeaua Telegram, scrie agenția Lenta.ru.  ”Zelenski nu are nevoie de nici un tratat de pace. Pentru el, pacea înseamnă sfârșitul”, se aratăCiteste pe larg

Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Barna Tanczos, a afirmat marți că România are „foarte mulți cetățeni turiști sau neturiști, iresponsabili”, care nu țin cont de regulile bunului simț, dar nici de lege, abandonând deșeuri peste tot, după o singură zi de activitate turistică, după ziua de 1 Mai, relatează agerpres.ro.Citeste pe larg