​Politehnica Timișoara (din Liga 2) a reușit surpriza zilei în Cupa României: s-a calificat în sferturi după ce a învins echipa Rapid București, scor 2-0.

Golurile au fost marcate de Gerbi (’21) și Ursu (’71).

Echipele calificate în sferturile de finală: ACSO Filiaşi, Chindia Târgovişte, FC Argeş, CSU Craiova, FC Buzău, Sepsi Sfântu Gheorghe și Politehnica Timișoara.

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se dispută. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.

SURSĂ ARTICOL

Sursa: reflectoruldesud.ro/
Articol sursa: Cupa României: Poli Timișoara s-a calificat în sferturi după ce a trecut de Rapid București