Două medalii obținute de sportivii profesorului Ion CHELU, la Campionatul European de Ju Jitsu!

Așa cum v-am comunicat, în perioada 4-7 aprilie, România a fost gazda celui mai mare Campionat European de Ju Jitsu, organizat vreodată.

Așadar sportivii noștri au fost prezenți cu lotul României de JU-JITSU, unde au  participat  aproximativ 1100 de sportivi din 29 țări și 1400 acreditări.

După cele trei zile de concurs, România a terminat pe locul 2 în clasamentul pe națiuni, la distanță de o singură  medalie de aur, în spatele Greciei.

A fost o onoare să pot ridica trofeul pentru această clasare – ne-a declarat prof. Ion CHELU, conducătorul Clubului de arte marțiale Aquila.

De la clubul nostru, din sportivi calificați pentru acest Campionat European, au obținut 2 medalii de bronz,  Crețu Marius la fighting-62 kg/U21 și Gociu Daniel la fighting-48kg/U16 – ne-a mai precizat prof. Ion Chelu.

Felicitări celor care au contribuit la organizarea acestui Regal al Artelor Marțiale, tuturor sportivilor români, antrenorilor de lot și de cluburi, părinților și susținătorilor, pentru implicarea în obținerea acestor excelente performanțe sportive pentru România!

(Jurnal)

Articolul Două medalii obținute de sportivii profesorului Ion CHELU, la Campionatul European de Ju Jitsu! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Așa cum v-am comunicat, în perioada 4-7 aprilie, România a fost gazda celui mai mare Campionat European de Ju Jitsu, organizat vreodată. Așadar sportivii noștri au fost prezenți cu lotul României de JU-JITSU, unde au  participat  aproximativ 1100 de sportivi din 29 țări și 1400 acreditări. După cele trei zile de concurs, România a terminat […]