FOTBAL Feminin. Play-off, Liga I-a: Egal în deplasare pentru ”Carmen București”!

Această etapă a reprezentat și începutul returului, lupta pentru titlul de campioană a României fiind mai aprinsă ca niciodată. Meciul a fost unul disputat în care fiecare echipă a condus pe tabela de marcaj.
Din păcate echipa bucureșteană a fost egalată în prelungiri.
Astfel fetele de la Carmen au plecat de pe malu Begăi cu un singur punct .
Au marcat: Meluță Teodora (minutul 14), Tristan Currie (autogol minutul 36), Antonia Bratu (minutul 91), respectiv Chiper Claudia (minutul 62)
Pentru Carmen București, urmează o nouă deplasare, partida de duminica viitoare (ora 11.00), din etapa a 7-a, a play-off-ului Ligi I-a la fotbal Feminin, împotriva  celor de la ACS Banat Girls. Meciul se va juca la Comloșu Mare.

(Costel Spînu)

În etapa a 6-a a play-off-ului Ligii I-a, feminine, la fotbal, sâmbătă, 30 aprilie,”Carmen București” (foto), a avut meci în deplasare contra celor de la Politehnica Timișoara, ocupanta primului loc în clasament. Meciul s-a încheiat la egalitate 2-2 (1-1). Această etapă a reprezentat și începutul returului, lupta pentru titlul de campioană a României fiind mai […]