FOTBAL. Liga a IV-a: ”Dunărea Giurgiu” a pierdut derby-ul seriei Sud cu ”Victoria Adunații Copăceni”(1-4)!

”Dunărea Giurgiu” a pierdut derby-ul ( 1-4  la pauză 0-2), cu ”Victoria Adunații Copăceni”, joc ce a contat pentru  etapa a 20-a a returului Ligii a IV-a, seria Sud, într-un meci ce s-a disputat pe stadionul Astra, din Giurgiu.

Fotbaliștii din Adunații Copăceni au fost mai buni, speculând erorile din apărare, comise de fotbaliștii giurgiuveni. Din păcate defensiva, și jocul trupei de pe Malul Dunării a scârțâit serios, oaspeții meritând. cu prisosință, victoria.

Probabil că adrenalina derby-ului a depășit puțin, ca prestanță, valoarea jucătorilor giurgiuveni. Astfel că jucătorii de la ”Dunărea” au evoluat sub nivelul meciurilor anterioare, în acest joc, ceea ce nu le-a permis  să obțină un rezultat pozitiv, care să-i ajute în atingerea  obiectivului propus, de câștigare a Seriei.

Au marcat: Țangulea min. 47.  Marin min.36, Marcu min.42, Ciupitu min. 68 (pen.), Abbas min.83.

În minutul 75 giurgiuvenii au rămas în inferioritate numerică, fiind  eliminat din joc  Arpetin, pentru două cartonașe galbene.

SCM Dunărea Giurgiu – Victoria Adunații Copăceni 1-4 (0-2)          Au marcat: Țangulea min. 47 ,  Marin min.36, Marcu min. 42, Ciupitu min. 68 (pen.), Abbas min. 83.

DUNĂREA: O. Stanciu – Arpentin, Mitrea, Constantin, Gheorghe – Mizdrescu, Lungu, Țangulea – Florescu, Dicianu, Bălțat.                          Antrenor : Andrei NEMȚESCU. Au mai evoluat: Calea, Blaga, Matache, Ioniță și Cazaciuc.

VICTORIA: Duță – Clinchevici, M. Torețoiu, D. Stanciu, A. Torețoiu – Ciupitu, Rogojan, Teleoacă – Tudoroiu, Marcu, Marin. Antrenor: Petrișor PĂUNESCU. Au mai evoluat: Rădăcină,  Țoropoc, Abbas, Gaură și Preda.

(Costel Spînu)

Foto Costel Nicolae

”Dunărea Giurgiu” a pierdut derby-ul ( 1-4  la pauză 0-2), cu ”Victoria Adunații Copăceni”, joc ce a contat pentru  etapa a 20-a a returului Ligii a IV-a, seria Sud, într-un meci ce s-a disputat pe stadionul Astra, din Giurgiu. Fotbaliștii din Adunații Copăceni au fost mai buni, speculând erorile din apărare, comise de fotbaliștii giurgiuveni. Din […]