JO 2020: Programul sportivilor din România în ziua de miercuri, 3 august
România va fi reprezentată de doar doi sportivi în concursurile care vor avea loc miercuri, 3 august, la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Atletul Alexandru Novac, în calificările probei de aruncare a suliţei, şi luptătoarea Kriszta Incze, în recalificările cat. 62 kg, vor reprezenta România în cursul zilei de miercuri.Citeste pe larg












