Liderii mondiali și delegații care s-au deplasat în Egipt pentru conferința privind clima Cop27 au mâncat medalioane de vită acoperite cu sos de ciuperci de 90 de lire sterline, fiind serviți cu cocktailuri de lux fără fund Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg

Reprezentativa Egiptului s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni, competiție care are loc în Camerun, după ce a trecut de selecționata țării gazdă, joi, la Yaounde, scor 3-1 la loviturile de departajare (a fost 0-0 după 120 de minute). La loviturile de departajare, Egipt a marcat prin Zizo, AbdelmonemCiteste pe larg

Egipt și Guineea Ecuatorială s-au calificat în sferturile Cupei Africii pe Națiuni, după ce au trecut de Coasta de Fildeș, respectiv Mali, miercuri, în optimi. Cel mai interesant duel al zilei a fost câștigat de Egipt în fața Coastei de Fildeș, scor 5-4 la loviturile de departajare (a fost 0-0Citeste pe larg

Egipt s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni, în urma rezultatelor înregistrate miercuri în Grupa D a competiţiei găzduite de Camerun. Rezultatele înregistrate miercuri: Egipt vs Sudan 1-0 A marcat: Abdelmonem ’35 Guinea-Bissau vs Nigeria 0-2 Au marcat: Sadiq ’56, Troost-Ekong ’75 Clasament: 1. Nigeria (6-1Citeste pe larg

În urmă cu câteva zile, președintele României, Klaus Iohannis, vizita împreună cu soția sa, Carmen Iohannis, piramidele egiptene. Șeful Statului nu este însă prima personalitate oficială a țării noastre care a avut ocazia să se fotografieze alături de monumentele spectaculoase. Și fostul lider comunist a avut acest prilej. În plus,Citeste pe larg