EXCLUSIV Anchetă la DSP Suceava: doi angajaţi ai instituţiei s-ar fi vaccinat „din pix” anti-COVID. Unul a murit, devenind „eroul” anti-vacciniştilor
Conducerea Direcţiei de Sănătate Publică Suceava a demarat o anchetă internă, după ce în spaţiul public au apărut informaţii că doi dintre angajaţii instituţiei, între care o asistentă medicală şi un referent, s-ar fi vaccinat anti-COVID doar pe hârtie. Ancheta a început după ce referentul a murit de COVID-19, înCiteste pe larg









