Premierul Florin Cîţu a declarat joi că data de 1 iunie nu înseamnă că „revenim cu totul la normalitate, dar înseamnă un prim pas, un pas important” în ceea ce priveşte lupta cu pandemia. Florin Cîţu Şeful Executivului a condus, joi, prima reuniune a Comitetului interministerial pentru revenirea României laCiteste pe larg

Schimbare de planuri. Restricţiile nu se vor relaxa de la 1 iunie. Florin Cîțu, prim ministru României, s-a gândit mai bine și spune că este cam devreme. Premeierul s-a răzgândit. Florin Cîțu spune că 1 iunie este prea devreme pentru relaxarea restricțiilor Schimbare de planuri în ceea ce privește relaxareaCiteste pe larg

Secretarul general al PSD, Paul Stănescu, a declarat miercuri că, într-un act „disperat şi iresponsabil” de a arăta că are lucrurile sub control, premierul Florin Cîţu a anunţat sfârşitul pandemiei de la 1 iunie şi constituirea unui comitet care ‘ne va aduce la o viaţă normală’. Paul Stănescu „Într-un actCiteste pe larg

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Ludovic Orban, a declarat marţi că susţine revenirea la normalitate după data de 1 iunie, adăugând că premierul deţine „argumente serioase” în acest sens. Ludovic Orban „Sunt convins că premierul se gândeşte la anumite lucruri şi sunt convins că în momentul în care a prezentat această perspectivăCiteste pe larg