Sâmbătă, 28 octombrie, 2023, pe stadioanele din județul Giurgiu s-au jucat partidele etapei cu numărul 7, din Liga a IV-a. Victoria Adunații Copăcenii, a ajuns la șase victorii consecutive în Liga a IV-a, seria Sud, după ce a învins sâmbătă, pe stadionul Comunal din Adunații Copăceni, formația Real Colibași, cu scorul de 4-0. Fotbaliștii primarului […]

Articolul FOTBAL. Divizionarele județene au jucat în weekend, pentru etapa a șaptea apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Citeste pe larg

Dunărea Giurgiu a terminat la egalitate, sâmbătă,14 octombrie, în deplasare, scor 1-1, cu echipa CSO Plopeni, într-un meci din etapa a 8-a, a Ligii a III-a, seria a IV-a, la fotbal. ”Dunărea Giurgiu”, deși cu un om în plus pe teren, din minutul 5, nu a reușit să plece, de pe stadionul „Gheorghe Șilaev” din […]

Articolul FOTBAL. ”Dunărea Giurgiu”, egal în deplasare, cu ”CSO Plopeni”! Gazdele au jucat, din minutul 5, în inferioritate numerică! Rezultatele etapei a 8-a, Liga III-a, seria a IV-a / CLASAMENT apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Contactele dintre directorul Serviciului de Informații Externe al Rusiei (SVR), Serghei Narîșkin, și șeful Agenției Centrale de Informații a SUA (CIA), William Burns, desfășurate la Ankara, la 14 noiembrie, „au jucat un rol cheie în prevenirea unei escaladări necontrolate a situației”, a declarat președintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, în cadrulCiteste pe larg

La doar 23 de ani, Florin Azoiței, sportiv ieșean, care a jucat la două echipe importante de rugby din România, Dinamo București și Universitatea Cluj, s-a stins în Olanda, în orașul Leiden. Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg

Naţionala Ucrainei a jucat, miercuri, primul meci de la invazia rusă, o partidă caritabilă care a avut loc pe terenul echipei germane Borussia Monchengladbach, informează mundodeportivo.com, citat de news.ro. <!–-> Elevii lui Oleksandr Petrakov s-au impus cu 2-1, prin reuşitele jucătorilor de la Şahtior Mudrik ‘9 şi Pihalionok ’82. PentruCiteste pe larg

În ciuda faptului că majoritatea țărilor au renunțat la măsurile restrictive anti-covid, există „specialiști” care vorbesc despre o revenire a pandemiei. Printre aceștia se numără și medicul Adrian Streinu-Cercel, fost manager al Institutului de Boli Infecțioase Matei Balș Read More Sursa: ActiveNewsCiteste pe larg

FCSB a început cu dreptul meciurile din play-off și a câștigat cu 2-0 duelul cu Farul. Gică Hagi a făcut scandal la finalul partidei și a acuzat arbitrajul, iar Gigi Becali a fost încântat de jocul echipei sale. Trupa lui Toni Petrea ocupă locul doi în campionat la șapte puncteCiteste pe larg

​Emma Răducanu (cap de serie numărul unu) a părăsit turneul de la Guadalajara din runda inaugurală, britanica fiind învinsă de Daria Saville (fostă Gavrilova) după cel mai lung meci din WTA din sezonul 2022. Emma RaducanuFoto: – / Shutterstock Editorial / Profimedia Răducanu a câștigat primul set cu 7-5, l-aCiteste pe larg

Astra Giurgiu Ieri, 3.02.2022,echipa noastră a jucat cu Metaloglobus la București și a înregistrat o înfrângere foarte severă (6 – 0) din cauza jocului foarte slab prestat în repriza a doua( la pauză scorul a fost 0-0) cât și a prestației sub orice critică a brigăzii de arbitrii care aCiteste pe larg

Mark Philippoussis a fost, la sfârșitul anilor ’90 și începutul anilor 2000 unul dintre cei mai importanți jucători de tenis din circuitul mondial, dar a sa carieră a intrat pe o pantă descendentă abruptă neașteptat. Citește integral pe DigiSport.ro SURSĂ ARTICOL Read More Reflectorul de SudCiteste pe larg