O dată cu disputarea finalei, în care tinerii de la ”Dunărea Giurgiu” au întâlnit pe stadionul ” Astra” din Giurgiu, echipa Avîntul Florești, s-a încheiat Campionatul județean de juniori – U19 , la fotbal. Așa cum am constatat cu toții, tinerii fotbaliști giurgiuveni,  pregătiții de profesorii Cosmin Dobrescu și Cătălin Sandu, au fost mai buni,  […]

Citeste pe larg

Echipajele româneşti au cucerit, duminică, cinci medalii de aur și una de argint în probele din cadrul Campionatelor Europeane de canotaj pentru juniori de la Munchen, informează FR Canotaj. Astfel, România a terminat competiția pe prima poziție în clasamentul pe națiuni. În proba de dublu rame feminin, s-au impus Mihaela-CosminaCiteste pe larg

Echipajele României s-au calificat, sâmbătă, în cinci finale la Campionatele Europene de canotaj pentru juniori de la Munchen (Germania), transmite Agerpres. Mihaela-Cosmina Dram şi Georgelia Stoica au câştigat seria a doua la dublu rame feminin cu cel mai bun timp din calificări (08:11.13). La patru rame feminin, Elena-Maria Robitu, Daria-IoanaCiteste pe larg