​​Sferturile de la Euro 2020 încep în forță cu duelul dintre Elveția și Spania. La Sankt Petersburg, cele două naționale vor încerca să-și pună în evidență planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important. Elveția – Spania (vineri, 2 iulie, ora 19:00, St. Petersburg) Superba zi deCiteste pe larg

Luni au loc meciurile decisive din Grupele B și C de la Euro 2020, iar afișul confruntărilor este unul interesant. Finlanda vs Belgia și Rusia vs Danemarca sunt duelurile de la care se așteaptă spectacolul. Grupa B: Finlanda – Belgia (ora 22.00, St. Petersburg, Pro TV) Belgia a câștigat ultimaCiteste pe larg

​Spania tremură pentru locul său în optimile de finală. Ghinionul unor ratări mari și intervențiile eroice ale portarul advers s-au opus unei victorii cu Suedia. S-a terminat 0-0, primul de la Euro. Trupa iberică păstrează avantajul terenului propriu și la meciul al doilea din grupă. Cu Polonia se joacă totCiteste pe larg

Duminică, 13 iunie, sunt programate trei meciuri la Euro 2020, iar duelul dintre Anglia și Croația ține de departe capul de afiș. Grupa D: Anglia – Croația (Londra, ora 16.00, Pro TV) Fotbalul chiar se întoarce acasă. Iar, ca de obicei înaintea unei mari competiții, Anglia speră mult. Naționala celorCiteste pe larg

Naționala antrenată de Stefan Tarkovic a avut nevoie de play-off pentru a se califica la turneu: victorie la penalty-uri împotriva Irlandei și în prelungiri împotriva Irlandei de Nord. Slovacii terminaseră runda de calificare pe locul al treilea, în spatele Croației și a Țării Galilor, dar datorită plasării lor în LigaCiteste pe larg