Forwarded from Intel Slava Z 🇺🇲⚡The United States announced the creation of a new anti-Chinese alliance, which includes: the United States, Britain, Japan, Australia and New Zealand. All within the framework of the triumph of bloc thinking against the backdrop of the collapse of globalization. Dan MV Chitic – TelegramCiteste pe larg

Atletico Madrid a remizat, miercuri seara, pe teren propriu, contra lui Manchester United, scor 1-1, în prima manșă a optimilor Ligii Campionilor. Egalarea pentru oaspeți a fost adusă de un puști de doar 19 ani. Elanga gol pentru Manchester United in meciul cu Atletico Madrid din Liga CampionilorFoto: Captura TwitterCiteste pe larg

Seria victorioasă a celor de la Manchester City s-a oprit la 12 meciuri. Echipa lui Pep Guardiola a remizat, sâmbătă seară, pe terenul echipei Southampton, scor 1-1. Duelul a avut loc în etapa a XXIII-a din Premier League. Southampton a deschis scorul prin Walker-Peters (‘7), iar Manchester City a egalatCiteste pe larg

​Manchester United a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Aston Villa, în etapa a 22-a din Premier League. Echipa lui Ralf Rangnick a condus cu 2-0, dar formația pregătită de Steven Gerrard a egalat în ultimele minute. Bruno Fernandes a reușit o dublă (‘6, ’67)Citeste pe larg

Manchester United a completat lista echipelor calificate în șaisprezecimile Cupei Angliei, după ce a trecut de echipa de Aston Villa, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Scott McTominay, în minutul 8. În runda următoare, formația pregătită de Ralf Rangnick se va duela cu Middlesbrough, echipă careCiteste pe larg

Întoarcerea lui Cristiano Ronaldo pe Old Trafford a stârnit senzație în lumea fotbalului: Manchester United își pune mari speranțe la reușită în sezonul actual, odată cu revenirea starului portughez, după 12 ani de absență. Totuși, regăsirea cu ”diavolii roșii” nu mulțumește pe toată lumea. Deși marchează pentru United, echipa nuCiteste pe larg